12. kolo B-tým TJ Sokol Tuchoměřice B - FK Lety B 0:5 (0:2)

07.04.2024 18:28

2x Milan Zevl starší, 1x David Koštialik, David Veselý, Milan Zevl mladší

Zápas v jasné režii našeho "B" družstva proti rezervě Tuchoměřic, skončil jasnou výhrou. Začátek zápasu byl obdobný tomu předcházejícímu, avšak během deseti minut náš tým začal ovládat střed hracího pole a začal se tak osmělovat v šancích. První dvě šance z kopaček Davida Koštialika a Davida Veselého zůstaly ve dvanácté a čtrnácté minutě ještě nevyužity. V 16. minutě se již měnilo skóre, kdy po výborně zahraném rohovém kopu od Tomáše Krtka na přední tyč, otevřel skóre hlavičkou David Veselý - 0:1. Následně v 24. minutě měl šanci navýšit skóre Milan Zevl starší, ale hlavičkou v těžké pozici orazítkoval tyč domácí branky. A o pět minut později měl velkou šanci Vojtěch Šplíchal, kdy se uvolnil na pravé straně a orazítkoval vnější stranu tyče domácí branky. V třicáté sedmé minutě se znovu navýšilo skóre, kdy špatnou rozehrávku domácí obrany vystihl Milan Zevl starší, obehrál domácího gólmana a zakončil do prázdné branky - 0:2. Do konce poločasu se již žádná vážná šance nevyskytla a poločas skončil 0:2.
Druhý poločas začal lehkou nervozitou našeho "B" mužstva a domácí se lehce osmělili na deset minut, kdy zatápěli naší obraně. Za zmínku stojí střela domácího stopera ze čtyřiceti metrů, která minula branku hostů přibližně o jeden metr. Avšak následně se naši hráči dostali opět do správné herní teploty a opět začali určovat tempo hry. V šedesáté minutě po geniální přihrávce ze středu hřiště se dostal do samostatného úniku David Koštialik a ten vybídnutou šanci nepromarnil, utekl obráncům domácích, obehrál gólmana a navýšil skóre do prázdné branky - 0:3. Následně i domácí měli jednu z šancí, kdy se z pravé strany dostal k zakončení domácí záložník, ale jeho střelu pokryl Petr Štěpán. V 72. minutě opět navýšil skóre Milan Zevl starší, kdy opět vystihl špatnou rozehrávku domácích u vlastní branky a zakončil do prázdné branky - 0:4. A o tři minuty později se po samostatném úniku z pravé strany prosadil i Milan Zevl mladší a zakončil jeslemi domácímu brankáři - 0:5. Ihned z rozehrávky se do hostujícího pokutového území dostal útočník domácích a ten byl zfaulován Vladem Kuzhalevem, rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop. Pokutový kop však domácí hráč č. 16 neproměnil, jelikož jeho střelu vystihl Petr Štěpán a vyrazil míč na roh. Do konce zápasu ještě měli šance David Veselý a David Koštialik, ale jejich šance zůstaly již nevyužité a do konce zápasu se nic nestalo. Zápas skončil jasnou výhrou našeho družstva 0:5 a nadále si drží dvoubodový náskok na druhou Jeneč "B". Příští zápas se odehraje 14.4.2024 proti Jenči B a v tomto zápase půjde tzv. o všechno.